środa, 2 października 2013

Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru

Znamy już tytuły najlepszych polskich kryminałów nominowanych do dziesiątej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru. Bardzo się cieszę, że wśród wyróżnionych większość to  książki, które zrecenzowałam na blogu i umieściłam w autorskim rankingu Najlepszych kryminałów 2012 . Moimi faworytami są Marcin Wroński i jego "Skrzydlata trumna", PM Nowak "Ani żadnej rzeczy" i Mariusz Czubaj "Zanim znowu zabiję".
 
Nominacje ogłosiła kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: Janina Paradowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula.

 
Oto nominowane książki:

 
Wojciech Chmielarz, Podpalacz (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2012) Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Tomasz Bochiński, Pan Whitcher w Warszawie (Instytut Wydawniczy Erica, Warszawa 2012)


 
 


 

Nagroda zostanie wręczona 12 października 2013 roku w czasie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013. Trzymam kciuki za swoich faworytów!

2 komentarze:

  1. Niestety nie znam żadnej z tych pozycji... Nie przepadam za kryminałami...

    Zapraszam: im-bookworm.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. To książki niestety nie dla mnie :( Nie lubię kryminałów, ale mam nadzieję, ze wygrają te książki, za które trzymasz kciuki! :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...