niedziela, 14 kwietnia 2013

Dokąd na wakacje? "Agrowypas" Dariusz Jędrzejewski

To najwyższa pora, żeby zastanowić się nad wakacjami. I zajrzeć do książek, które pomogą nam w podjęciu decyzji, gdzie je spędzić. Na początek proponuję "Agrowypas" Dariusza Jędrzejewskiego, gdyż to przewodnik z bardzo fajną ideą. Autor zabiera nas na polską wieś i do małych miasteczek, przekonując, że można tam ciekawie spędzić czas.

To książka dla tych, którzy mają dość zorganizowanych wyjazdów do zamkniętych zagranicznych kurortów, albo po prostu nie mają na nie pieniędzy. Ale też dla tych, którzy doceniają turystyczne uroki Polski i konsekwentnie na wakacje wybierają nowe miejsca w kraju. W "Agrowypasie" znajdą kilkadziesiąt pomysłów na wakacje na tzw. polskiej prowincji. Wraz z Dariuszem Jędrzejewskim zajrzą do 35 wsi i małych miasteczek w każdej części Polski; nad morzem, w górach, nad jeziorami. Na wschodzie i zachodzie kraju, w jego najodleglejszych zakątkach.

Ten oryginalny przewodnik po miejscach, które nie są "wydeptane" na turystycznej mapie, ma inspirować do własnych poszukiwań. Tymczasem autor podpowiada, jak ciekawie i atrakcyjnie spędzić tydzień w jednym z wybranych przez niego miejsc; z dala od zgiełku wielkich miast, poznając unikalne i wyjątkowe pod względem przyrodniczym, kulturowym, czy architektonicznym miejsca.

Znajdziecie w tej książce ponad dwieście tras pieszych i rowerowych oraz wycieczek samochodowych. Dowiecie się, gdzie można przenocować, co koniecznie trzeba zobaczyć i jakich lokalnych atrakcji nie można przegapić. Dokąd wybrać się na spacer, a gdzie koniecznie pojechać rowerem lub popłynąć kajakiem.
  
Piękna jest Polska w tej książce; warto ją taką poznać. Tym bardziej, że można ją odkryć samemu i niewielkim nakładem środków.


Na wakacyjne wypady polecam też "Spacerem po Londynie" i "Spacerem do Rzymie". Znajdziecie w nich opisy tras krok po kroku, najciekawsze miejsca i porady bywalca, największe atrakcje miasta. Syntetycznie, precyzyjnie, ciekawie.

Dariusz Jędrzejewski "Agrowypas. 35 wsi i miasteczek w całej Polsce", Wydawnictwo G+J Książki, 2013 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...