czwartek, 9 sierpnia 2012

Zapowiedzi na sierpień cz. IV: "Żona 22", "Piąta pora roku", "1000 lat wkurzania Francuzów"

To już ostatnia i być może najbardziej emocjonująca odsłona sierpniowych nowości. Jestem przekonana, że "Żona_22" będzie hitem tego lata, a co do "Piątej pory roku" mam pewność, że czeka na nią grono wiernych fanów prozy Kallentofta. Natomiast "1000 lat wkurzania Francuzów" zrobi u nas furorę - nie mam co do tego wątpliwości.   

Melanie Gideon
"Żona 22"
TU RECENZJA
Wydawnictwo Otwarte

"Żona 22" to pełna emocji opowieść o Alice Buckle - żonie, mamie dwojga nastolatków i entuzjastce Facebooka. Kiedy Alice decyduje się wziąć udział w anonimowym internetowym badaniu na temat małżeństwa w XXI wieku, nie podejrzewa, jak bardzo odmieni to jej życie. Odpowiadając na pytania z kwestionariusza, jako Żona_22, zaczyna się zastanawiać, czy wciąż kocha męża, czy warto było zrezygnować z kariery, by zająć się dziećmi i domem, i czy jest szczęśliwa. Na dodatek ulega fascynacji tajemniczym Asystentem_101..
Książka sprzedana do 30 krajów, przetłumaczona na 26 języków. Prawa do ekranizacji wykupiło Working Title Films, które odpowiada m.in. za
"To właśnie miłość", "Dziennik Bridget Jones", "Cztery wesela i pogrzeb"
oraz "Szpiega". Pierwsza książka pokazująca relacje międzyludzkie w erze Facebooka.
Współczesna, dojrzała wersja Bridget Jones. Dowcipna, świetnie napisana, skłaniająca do refleksji. Doskonała na długie upalne dni, gdy potrzebujemy czegoś lekkiego i
orzeźwiającego.

Mons Kallentoft
„Piąta pora roku”
TU RECENZJA
Rebis

Mons Kallentoft okrzyknięty został nowym królem skandynawskiej powieści kryminalnej. Swoją karierę rozpoczynał od pracy w reklamie i pisania artykułów do prasy. Wydał też kilka książek obyczajowych. Jednak międzynarodową sławę przyniosła mu saga o policjantce Malin Fors. "Piąta pora roku" to kolejna część cyklu. Jak zwykle akcję swojej powieści Kallentoft umieścił w rodzinnej miejscowości Linköping.
Maria Murvall pojawiała się w każdym z wcześniejszych tomów sagi. Jednak dopiero w "Piątej porze roku" jej tajemnica zostanie wreszcie wyjaśniona. Kobieta przebywa w zakładzie dla umysłowo chorych od czasu, gdy znaleziono ją w lesie zgwałconą i brutalnie poturbowaną. Teraz wydarza się podobna zbrodnia. Tym razem ofiara traci życie. Na jej zwłoki natrafia mężczyzna, który wybrał się z dziećmi na majówkę do lasu za Linköpingiem. A inspektor Malin Fors dowiaduje się od psycholog ze szpitala w Lund o następnym niemal identycznym przypadku. Ta rozmowa tylko utwierdza panią detektyw w przekonaniu, że sprawa Marii to element większej układanki?


Stephen Clarke
„1000 lat wkurzania Francuzów”
W.A.B.

„Francuzi nienawidzili nas, nienawidzą i już zawsze będą nienawidzić." - powiedział Arthur Wellesley, pierwszy książę Wellington. Te słowa stały się mottem książki 1000 lat wkurzania Francuzów Stephena Clarke'a, autora serii bestsellerów Merde!
Clarke obala powszechne przekonania i mity, na których ufundowana została tożsamość narodowa Francuzów. Czy Francuzi zdobyli Anglię w 1066 roku? Nie, to byli Normanowie! Czy gilotynę wynalazł doktor Guillotin? Ależ nie, wymyślono ją w Yorkshire! A czy bąbelki w szampanie to dzieło słynnego Doma Pérignon? W żadnym wypadku, szampan francuską ma jedynie nazwę, a w rzeczywistości jest dziełem Anglików! To może bagietka jest francuska? Albo croissant? Stek? Nie, nie, nie!
Clarke opisuje tysiąc lat skomplikowanych i trudnych stosunków potężnych sąsiadów, których dzieli dwadzieścia mil kanału La Manche i wiele nierozwiązanych spraw...
Niesamowicie zabawne.
„The Sunday Times"
Każdy, kto kiedykolwiek spotkał zarozumiałego kelnera w Paryżu albo pokonywał Boulevard Périphérique w sierpniu, pokocha tę książkę.
„Daily Mail"

*notki ze stron wydawnictw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...