poniedziałek, 12 listopada 2012

"Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań" Książką Historyczną Roku

9 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Książka Historyczna Roku. Jury nagrodziło książkę Ryszarda Wolańskiego o Eugeniuszu Bodo. W maju tego roku wydał ją Dom Wydawniczy Rebis.   


Konkurs organizowany został przez Instytut Pamięci Narodowej, TVP i Polskie Radio pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W kategorii "Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku" zwyciężyła książka Ryszarda Wolańskiego "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań"

Z autorem, Ryszardem Wolańskim, miałam przyjemność spotkać się i porozmawiać podczas tegorocznych Warszawskich Targów Książki. Mówił wtedy, że najważniejsze było dla niego pokazanie nieznanych faktów z życia artysty, szczególnie tych związanych z dramatyczną końcówką jego życia w sowieckim łagrze.

"Książki Historyczne Roku" zostały wybrane przez jury w składzie: prof. dr hab. Piotr Franaszek (przewodniczący), prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, dr hab. Andrzej Nowak, prof. dr hab. Wojciech Roszkowski, prof. dr hab. Andrzej Chwalba oraz prof. dr hab. Wiesław Wysocki.
  

Ryszard Wolański podczas Warszawskich Targów Książki 2012


Ryszard Wolańskidziennikarz muzyczny, absolwent warszawskiej PWSM, przez wiele lat związany z polskim radiem i telewizją. Autor licznych reportaży i relacji z najważniejszych imprez i festiwali muzycznych. Pomysłodawca i autor edycji radiowej, cyklu telewizyjnego, pierwszego w kraju wydawnictwa multimedialnego oraz książki pod wspólnym tytułem Leksykon Polskiej Muzyki Rozrywkowej. Autor książek o tematyce muzycznej, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz STOART-u, laureat licznych nagród za całokształt działań na rzecz popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej, m.in. nagrody TVP, ZAiKS-u, Gloria Artis oraz Klio 2010 za Już nie zapomnisz mnie. Opowieść o Henryku Warsie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...