piątek, 11 maja 2012

Jonathan Carroll w Polsce: W Krakowie i Warszawie będzie podpisywał swoje książki

W piątek 11 maja i w sobotę 12 maja Jonathan Carroll spotka się z polskimi czytelnikami. W Krakowie, a następnie na Targach Książki w Warszawie będzie podpisywał swoje książki i opowiadał o najnowszym zbiorze opowiadań "Kobieta, która wyszła za chmurę". 

Jonathan Carroll ma w Polsce wierne grono czytelników. Znany jest z takich książek, jak "Białe jabłka" (White Apples), "Całując Ul" (Kissing the Beehive), "Dziecko na niebie" (A Child Across The Sky), "Kraina Chichów' (The Land of Laughs), "Muzeum Psów" (Outside The Dog Museum), "Poza ciszą" (After Silence), "Śpiąc w płomieniu" (Sleeping In Flame).  "Kobieta, która wyszła za chmurę" to jego najnowsza książka (przeczytaj recenzję). 

 

Życie Carrolla jest tak niezwykłe,  jak jego twórczość


Przyszedł na świat w Nowym Jorku w rodzinie żydowskiej. Jego ojciec, Sidney Carroll, był pisarzem i scenarzystą filmowym. Matka, June Carroll, była autorką teksów piosenek, reżyserką i aktorką. Pisarz wraz ze swoją siostrą i bratem wychowywał się w środowisku artystycznego światka.

Jako dziecko nie był pilnym uczniem, często miał również kłopoty z prawem. Wielokrotnie wyrzucano go ze szkół powszechnych, aż w końcu rodzice wysłali go do prywatnej szkoły męskiej z internatem, słynnej z surowej dyscypliny. Pierwszą swoją powieść Carroll stworzył w wieku dwudziestu lat. Nigdy nie została jednak opublikowana. Swoje pierwsze "dorosłe" powieści napisał dopiero wtedy, gdy pracował jako nauczyciel.


W Polsce jego pierwsza powieść "Kraina Chichów' ukazała się dopiero po rekomendacji Stanisława Lema w 1980 r. Carroll uczył wtedy języka angielskiego syna polskiego pisarza, Tomasza (za wikipedią).

Do Polski Carroll przyjeżdzą chętnie, w jego powieściach często pojawiają się też polskie akcenty.

11-12 maja 2012 w Polsce


11 maja Jonathan Carroll spotka się z czytelnikami w Krakowie 
godz. 18- 19.30,  EMPiK Megastore (Rynek Główny 5) 

12 maja pisarz będzie gościem Warszawskich Targów Książki
godz. 15-16, Pałac Kultury i Nauki, stoisko nr 300

4 komentarze:

 1. Szkoda, że nie mogę wybrać się na targi. Może za rok;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jadę w niedzielę (160 km) na - góra - 2 godziny. Ale i tak się cieszę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam książkę autora "Kraina Chichów". Na pewno niedługo ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz koniecznie o niej, jak przeczytasz! Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii.

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...