sobota, 4 grudnia 2021

Dobre książki 2021 dla dzieci: Bajki dźwiękowe

Te książki działają na zmysły i pobudzają wyobraźnię. Chce się je oglądać, czytać i ich... słuchać. To prawdziwa gratka dla dzieci i ich rodziców. Dla mnie - absolutny hit tego roku na rynku książek dla dzieci!

"Trzy małe świnki", "Kot w butach", "Księga dżungli", czy "Aladyn". Klasyka bajek dla dzieci w absolutnie nowatorskiej odsłonie. 

„Trzy małe świnki” w przekładzie Justyny Bednarek to unikalne połączenie książki i słuchowiska. Melodie i odgłosy zostały specjalnie skomponowane do tej bajki i nagrane przy pomocy aktorów, muzyków i prawdziwych instrumentów. Dźwięki tworzą trzeci wymiar. Po naciśnięciu 14 ukrytych na obrazkach nutek usłyszymy jak szczeka pies, śpiewają ptaki, prosiaczek chrapie, wilk dyszy, drwal rąbie drewno, a w kociołkach bulgoce woda.


Moje serce podbił też "Aladyn" - a to za sprawą przepięknych ilustracji i orientalnych dźwięków. Dzięki nim przeniesiemy się na gwarny arabski targ, posłuchamy Aladyna , czarnoksiężnika i papugi. Bajkę z dużym wyczuciem i wdziękiem przełożył Paweł Pawlak. Duży plus za piękne, nasycone kolory i świetny papier. To sprawia, że książki są prawdziwymi wydawniczymi perełkami. 


"Kot w butach" zachwyca świetnym przekładem Emilii Kiereś i znakomitymi ilustracjami francuskich rysowników. A potem dochodzą do tego dźwięki: śmiejącego się kota, kraczącej wrony, zabawy u króla, trębaczy.. Dźwięki są ukryte na obrazkach, trzeba je odnaleźć i uruchomić. Można je następnie odnaleźć na końcu książki i odtworzyć zgodnie z opisem. 

Książki mają poręczny, nieduży format, a dzięki miękkim kartkom są lekkie. Do każdej dołączono trzy zabezpieczone baterie, które uaktywnia się przełącznikiem on/off na tylnej okładce.


"Trzy małe świnki", Tallec Olivier, HarperKids, 2021 r. 

"Kot w butach", Roland Garrique, HarperKids, 2021 r.  

"Aladyn", Aurelie Guillerey, HarperKids, 2021 r. 

1 komentarz:

  1. Fajnie... Jest dzisiaj naprawdę sporo niesamowitych książek. Chociażby teraz znalazłam - Sanoko. Psst! Czy zdradzić ci moją tajemnicę? https://sanoko.pl/ i jest to intrygująca książka dla dzieci 7-12 lat. Która nie tylko zawiera ciekawe treści, ale i też jest starannie wykonane pod kątem graficznym itd. Także na pewno warto byłoby też taką książeczkę zamówić.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...