piątek, 14 lutego 2014

Walentynkowo: "Seks i pieniądze", "Chemia miłości", "Najpiękniejsze wyznania miłości"

Trzy książkowe nowości, trzy różne oblicza miłości: ekonomiczne, naukowe, liryczne. Polecam zakochanym i tym wszystkim, którzy po prostu lubią czytać o miłości. Z tych książek sporo się o niej dowiecie.
 
 „Ponieważ Cię kocham. Najpiękniejsze wyznania miłości”
Pascal

To książka, w której odnajdziesz najpiękniejsze historie miłosne. Poznasz najgorętsze romanse znanych literatów, polityków i władców. Dużo romantyzmu, liryki, namiętności.

  
 Marina Adshade „Seks i pieniądze. Kalkulacja w miłości”
PWN

Fascynujące spojrzenie na kluczową rolę, jaką odgrywają zależności zachodzące pomiędzy miłością, popędem płciowym, władzą a siłami ekonomicznymi. Doktor Marina Adshade przekształca teorię ekonomiczną w seksowną naukę, demonstrując zastosowanie zasady podaży i popytu oraz innych sił rynkowych w sprawach miłości i libido. Pokazuje, że każdą możliwość, decyzję, wybór, jakiego dokonujemy w kwestii seksu i miłości, zrozumiemy lepiej, jeśli spojrzymy na nie przez pryzmat ekonomii.
 

Leil Lowndes „Chemia miłości”
Rebis

Dlaczego do niektórych osób natychmiast czujesz pociąg, a do innych nie? Jak sprawić, żeby więź przetrwała dłużej? Dowiesz się tego od Leil Lowndes, specjalistki w dziedzinie komunikacji, która, dzięki umiejętności przekazywania najnowszej wiedzy w lekki sposób, zbudowała karierę na uczeniu tajemnic udanych kontaktów międzyludzkich. Tym razem, korzystając z najnowszych odkryć naukowych, wyjaśnia czytelnikom, jak wywołać to ulotne wrażenie chemii w kontakcie z niemal każdym.

*notki ze stron wydawnictw

4 komentarze:

  1. Najbardziej mnie interesuje chyba "Ponieważ Cię kocham. Najpiękniejsze wyznania miłości" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miłość ale ta fizyczna, fajnie została ujęta w książce Anny Bart pod tytułem „SEKSwirówka”. Chociaż chyba słowa miłość użyłam tu nieco na wyrost. Bo to opowieść o seksie, ale nie takim jak być powinien w rozumieniu powszechnym. Bo na szczęście nam on się kojarzy z bliskością, miłością, związkiem. Niestety, ale bohaterce jedyne z czym się kojarzy to z pieniędzmi.
    Opowieść bez zbytniego koloryzowania, opowieść o tym jak jest naprawdę. Czasem odrzucająca i bolesna – bo nie każdemu pasuje to, że czyta się o każdym szczególe zbliżeń. Zbliżeń, które mają konkretny, zarobkowy cel. Od klienta do klienta, od miejsca do miejsca. Opowieść, której nie czyta się łatwo, miło i przyjemnie. Ale na pewno opowieść ważna, która tego przeczytania jest warta. Tym bardziej, że jest to opowieść, która oparta jest na faktach. I niestety, ale takie historie się zdarzają…Nawet nie wiemy jak blisko nas i pewnie wiedzieć byśmy nie chcieli.

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...